+420 557 222 067

Reference

Učení a paměť pravou hemisférou

Seminář:

Učení a pamět pravou hemisférou

Jelikož se delší dobu zabývám studiem jazyků a pátrám po efektivních učících metodách, tak mne velmi zaujal seminář "Učení a pamět pravou hemisferou". Jednalo se o velmi intenzivní kurz bez požadavku na volný čas v zaměstnání (kurz se konal od patečního podvečera a dale pak v sobotu a neděli).

 

Jednalo se o velmi příjemné tři dny plné nových věcí. Musím říci, že jsem přímo hltal každé slovo. Skutečně tolik zajímavých a užitečných věcí podaných srozumitelnou a praktickou formou. Celý seminář byl promyšlen tak, aby se časem nikde neplýtvalo a byla účelně využita každá chvíle.

 

Nejdůležitější bylo, že již na semináři se mohl každý na svou kůži přesvědčit o efektivitě probíraných metod. Naučit se čínsky číslovky za 10 minut a trvale si je zapamatovat? Žádný problém, na kurzu se tak stalo!     Nebo je libo umět psát a číst arabskou abecedu? Ukázka čtvrtiny abecedy v pěti minutách...zapamatována dopusud... Tajemstvi cestovatelů - jak komunikovat již druhý den? Žádný problém! Podstoupit za 30 min. lekci španělštiny a najednou začít rozumět a reagovat? Ano, lze v superlearningovem modu!

 

Nejprve si každý sám zjistí své komunikační kanály malým testem a pak precizuje techniky podle svých osobních preferencí. Jak se efektivně učit slovička k jazykum? Ano, máme techniky! Jak si zapamatovat cokoliv? Ano! Myšlenkové mapy a to nejen 1. a 2. generace, ale 3., 4...

 

Po kurzu se těším na každou chvíli, kdy se budu moci učit, objevovat která technika je lepší, která a jak vyjímečná a přitom nejde o nic jiného než zapojit nevyužívanou a paměťově gigantickou pravou hemisferu.

 

Závěrem? Mohu pana Vladyku určitě doporučit! Díky němu se mi otevřely nové obzory!

 

Vilém Opluštil

Lucie Topolánková

Seminář:

PROCESY ZA KOMUNIKACÍ

Ve dnech 21.2.2014 – 23.2.2014 jsem absolvovala seminář Procesy za komunikací.

 

Byl to můj první seminář tohoto druhu, nevěděla jsem žádné podrobnosti, co bude obnášet, jak bude probíhat….

Seminář mě velmi příjemně překvapil. Příjemná, kamarádská atmosféra, báječný kolektiv lidí.

 

Seminář mi přinesl mnoho nových informací a návodů pro pracovní i soukromý život, např. jak se bránit skryté manipulaci, jak říkat NE, jakou sílu má vyslovené obyčejné slovo, scénáře a protijedy k jednotlivým scénářům a mnoho a mnoho dalších. Opravdu nabitý víkend!

Lituji, že jsem některé informace neměla již dříve, mohly mi být dobrou pomůckou při výchově syna. Proto tento seminář doporučuji např. maminkám s malými dětmi, ale i studentům, žákům, prostě všem.

 

A v neposlední řadě musím zmínit osobu Petra Vladyky, který nás celým seminářem provázel, a mně se zdál naprosto úžasný. Jeho přístup k této problematice, zkušenosti, nadhled. Jedním slovem – SUPER.

 

Děkuji, že jsem se tohoto semináře mohla zúčastnit a už se těším na jeho další pokračování!

 

L.Topolánková

Miroslav Hasík

Seminář:

Prezentace ANO - lektor Marek Spurný

Děkuji Jazykové škole a Akademii rozvoje LINGUA Zlín za přípravu a organizaci fantastického semináře PREZENTACE: ANO!

 

Pozvání na seminář jsem přijal s mírnou obavou a v hlavě se mi honily pochybnosti.

 

 „Copak mě tam asi budou dva dny povídat o prezentacích?“ byl můj první dojem, když jsem viděl harmonogram semináře.

 

K definitivnímu potvrzení účasti mě přesvědčilo až jméno lektora – Marek Spurný. Marek je totiž člověk, který svými zkušenostmi, nadhledem a schopností zaujmout posluchače patří k naprosté špičce v oblasti motivačních a vzdělávacích seminářů u nás.

 

Samotný seminář pak byla fantastická dvoudenní rozvojová záležitost, během níž jsem pochopil, že ani 10 let zkušeností s praktickým prezentováním z vás neudělá „výborného prezentátora“.  Ze semináře jsem odcházel naplněn nejen základními zásadami správné a profesionální prezentace (ano, pouze základních – víc toho opravdu za ty dva dlouhé dny stihnout nešlo), ale také pocitem jakési nutnosti změnit své vystupování (neboli „prezentování“) vůči svému okolí.

 

Ano, i tom je PREZENTACE.

 

A co organizace celé akce? No bezchybná. Ostatně tak, jak jsme u Lingua již dlouhou dobu zvyklí.

 

Renata Střelcová

Seminář:

Prezentace ANO - lektor Marek Spurný

Oceňuji znalost problematiky, pohodovou atmosféru, praktické zkušenosti a hlavně jeho vlastní lektorské dovednosti, které nám po celou dobu byly ukázkou správné prezentace.

 

Účastníkům kurzu poskytl vždy přímou a jasnou zpětnou vazbu, dokázal velmi dobře vystihnout silné a slabé stránky všech účastníků. Zpětnou vazbu podával motivačně, takže účastníci kurzu mají chuť se nadále rozvíjet. Dokázal s účastníky kurzu realisticky nasimulovat situace

 

Velmi pozitivně hodnotím prolínání teoretických a praktických dovedností. Doporučovala bych absolvovat kurz všem přednášejícím. Pro můj obor jsou užitečné prezentační schopnosti a dovednosti, které je potřeba neustále zdokonalovat.

 

Doporučuji všem, co chtějí na sobě pracovat a dát své firmě nový impulz a směr.

M. Vránová

Seminář:

Automatická kresba / Lektorem byla paní Vychodilová

Jsem ráda, že paní Vychodilová zavítala se svou přednáškou i do Zlína. Zúčastnila jsem se semináře v Brně i v Olomouci a od paní Vychodilové jsem se vždy dověděla velmi srozumitelně podstatné věci, které mně umožňují se v automatické kresbě dále rozvíjet, za což jí mnohokrát děkuji.

plk. Ing. Jarmila Čičmancová, Ph.D. / ředitelka HZS Zlínského kraje

Seminář:

Co je za komunikací / Lektorem byl Mgr. Petr Vladyka

V prosinci 2012 vedoucí služební funkcionáři Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje absolvovali dvoudenní seminář "Co je za komunikací". Lektor Mgr. Petr Vladyka vedl seminář na vysoké odborné a profesionálnmí úrovni, svým specifickým osobním přístupem si získal všechny účastníky semináře, kteří každé jeho slovo doslova hltali.

 

Náplň semináře směřována do oblasti pozitivní komunikace, jak se bránit vysávání a manipulace, jak přijímat kritiku a ocenění, dovednosti odmítat a techniky říkat NE a další byla vyčerpávající a pro všechny účastníky přínosem nejen pro profesionální praxi, ale také pro život soukromý. Cíl semináře zamyšlení se nad sebou samým byl stoprocentně naplněn. Všichni účastníci seminář hodnotili vysoce pozitivně a již teď se připravujeme na pokračování spolupráce v této oblasti. 

Lenka Pauzová

Seminář:

Uvolnění strachu / Lektorem byl Pepa Šálek

Bylo to pro mě jako probuzení, jelikož jsem o tom už hodně věděla, ale ne a ne si to připustit k srdci. Moc se těším na další semináře, na poznání nových lidí zabývající se touto tématikou. Je toho opravdu ještě hodně co máme ukryto :) v sobě, jen to nechat prostoupit na povrch.

Proč Akademie rozvoje Lingua?

  • Uvědomujeme si důležitost celoživotního vzdělávání a chceme jej přiblížit každému
  • Naši lektoři učí jen ve svém životě zrealizované dovednosti = žádná teorie
  • Dokážeme přizpůsobit semináře vaší konkrétní potřebě a situaci
Ohlasy našich návštěvníků:

Konečně jsem se na semináři jednoduchou a účinou formou naučila, jak správně stolovat a chovat se v lepší společnosti.

Monika Černohorská

seminář: Pravidla etikety jsou pro naše dobro